Центральна площа міста - океан рекламних листівок, а хвиля в ньому - поліетилен.
160 тисяч поліетиленових пакетів використовують у світі щосекунди. Щохвилини – 10 мільйонів. 5 трильйонів пакетів виробляють на рік.
У середньому ми використовуємо 15 пакетів за один похід до супермаркету.
В Україні щорічно середньостатистична людина використовує більш як 500 одноразових поліетиленових пакетів, в той час як у Німеччині це значення не перевищує 45.
Частина пакетів зі звалищ і сміттєвих контейнерів розноситься вітром.
8 мільйонів тонн пластикового сміття потрапляє в океан щорічно, а четверта частина водної поверхні покрита пливучим пластиковим сміттям.
Щорічно від пластикових кульків тільки в Ньюфаундленді вмирає понад 100 тисяч китів, тюленів, черепах.
Пластик є штучно синтезованою сполукою, період розкладу якої триває до 1000 років.
Ти живеш з ним поруч: купуєш у магазині, береш на природу, напаковуючи помідорами та черешнями, приносиш у ньому подарунки, заносиш у ньому торти з днів народжень і маєш окрему шухляду на кухні з пакетом із пакетами.
Ти всюди ходиш з ним за ручку. Поліетиленовий пакет - наче твій молодший брат, без якого тебе не випустять із супермаркету.
І здавалося б, завіса. Усе як треба, усе як завжди. Оплески?
Чи чаРівному невсеРівно, у яку обгортку його одягають: поліетиленову чи паперову?
Як вирішити проблему:
Відмовтесь від зайвого використання пакетів. Фрукти та овочі, що мають власну захисну оболонку не варто класти в пакет, а цінник можна наліпити прямо на них. Також пакет не потрібен для молока, сиру, борошна та інших продуктів, які вже були попередньо запаковані.
Заведіть собі еко-торбинки для походів до магазину. А щоб не забувати їх вдома, розкладіть по сумках чи рюкзаках, що носите, покладіть у машину.
Замість одноразового поліетиленового пакета використовуйте так звані "некульки" – торбинки, що зроблені з тонкої тканини, що легка й майже прозора.
Придбали пакет — спробуйте використовувати його як можна довше, а потім віднести до пункту прийому вторсировини.
Змінити світ під силу всім. Починайте з себе та долучайте друзів!
Як облаштувати куточок для сортування у своїй квартирі - фотоінструкція
Телеграм-бот, який допомагає сортувати сміття @nowaste_chat_bot.
Мобільний додаток "Сортуй" (від українських розробників), де дуже детально розписані правила сортування сміття для усіх його видів. Його можна звантажити на Android та IOS
Більше фото:
Авторка: Polina Goch
Модель: Yuliia Sokolenko
Фотограф: Anatolii Slike
Comments